Göreme Alaturca House'a Hoşgeldiniz

 

Check-in    Check-out    REZERVASYON YAP
Telefon numaralarımız Whatsupp : 0505 113 10 10 ve 0384 271 21 56

Diğer Günlük Aktiviteler

ATV TURLARI

Turlarımız rehber eşliğinde olup herhangi bir sorunla karşılaşılmadan güvenli bir şekilde sürdürülür. Rehberimize bildirip ve rehberimiz uygun görürse dilerseniz hızlı dilerseniz yavaş gidebilirsiniz.Tura başladıktan itibaren rehber kontrolünde olursunuz, rehberin kuralları dışına çıkamazsınız. İlk olarak antreman alanına gidilir ve araçlara tam olarak alışmanız sağlanır. Antremandan sonra sırasıyla Kılıçlar (Sword Valley), Kızılçukur (Red Valley), Güllüdere (Rose Valley), Çavuşin (Old Village), Aşk Vadisi (Love Valley) vadilerine patika yollardan Kapadokya’nın eşsiz güzelliğinin içinde heyecan dolu bir gezintiyle tur düzenlenir. Turlarımızda Bizans kültürü ve tarihi hakkında turda göreceğiniz pek çok kilise,motif, figür ve resimlerle de bilgi sahibi olabilirsiniz.Dilediğiniz herhangi bir yerde fotoğraf çekebilir ve mola verebilirsiniz.Genellikle 2 saatlik tur programı tercih edilmektedir.

AT TURLARI

At ile yolculuk, peri bacalarinin arasinda,daglarin tepesinde ve hatta magaralarin icinde oyulmus Bizans donemine ait kiliselerine, Kapadokya'nin inanılmaz kültürel hazinelerine, veya bolgenin geleneksel büyüleyici görüntülerini icerir.

Güzel Atlar diyari Kapadokya'da gerçeklesecek bir saat, bir gün veya bir haftalik benzersiz bir at binme deneyimi icin geldiğinizde rezervasyon yapılabilir.

TÜRK GECELERİ

Türk gecesi eğlence programlarının içerisinde, yemekli ,Türkiye’nin farklı farklı bölgelerinden folklorik danslar, Oryantal gösterileri, Canlı Müzik, Alkollü ve Alkolsüz içecekler, yöresel tatlar ve sürpriz gösteriler ile Kapadokya Türk geceleri genellikle Uçhisar yada Avanos’ta yapılır. Türk Gece’si yaklaşık 4 saat sürüyor.

Program:Restorantlar tamamen bu eğlenceye göre dizayn edilmiş kaya yapılardır. Bir süre canlı müzikten sonra sırasıyla folklor gösterileri arka arkaya devam ediyor. Folklor gösterilerinin yanı sıra kız isteme gelin alma gibi geleneklerimizde canlandırılıyor. En çok ilgiyi gören vazgeçilmez Oryantal gösteri.. Ve Kafkas gösterisi ile program sona eriyor. Türk kültürünün ve geleneklerinin tanıtılması amaçlı çok güzel bir programdan eğlenmiş olarak çıkıyoruz.

DERVİŞ GÖSTERİSİ

Hz. Mevlana insan olmanın erdemini bu kelimelerle dile getirmiştir. Dervişler, adeta güneşin etrafında dönen birer gezegen gibi büyük yoğunlaşma altında dönerek Allah’a olan sevgilerini ve kendilerini adanmışlıklarını sizlere gösterirler. Gösteriyi izlerken, sizlerde manevi dünyada eşsiz bir yolculuğa çıkacaksınız. Kapadokya tarihi ipek yolu üzerinde bulunduğu için Selçuklu devleti geçmişte kontrol altında tuttuğu topraklar üzerine ipek yolu güzergâhında her 20 km mesafeye bir han yapmışlardır. İşte Selçukluların zamanında inşa ettikleri ve ipek yolu tacirlerini, kervanlarını onların hayvan ve mallarını gece karanlığından ve eşkıyalardan korumak için yapılmış olan bu hanlardan bazılarında gerçek profesyonel dervişlerin her gün gerçekleştirdikleri derviş (semah) gösterileri olmaktadır. Bu gösteriler 900 yıllık eski taştan yapılma han binalarında ve o otantik ambiyansta yapıldığı için izlemek ayrı bir keyiftir. Fiyatlarımıza transfer dâhil olduğu için öncelikle otelden alınış ile organizasyon başlar. Programda yemek servisi yoktur. İçecek olarak ise geleneksel şerbet verilmektedir. Program toplamda 1 saat sürmektedir. Toplam organizasyon (otelden alınma ve tekrar bırakılma arasında geçen zaman ile birlikte) 2 veya 2,5 saat sürmektedir. Her gün akşam saat 18.00 da başlayıp 19.00 da sona eren ve 21.00 da başlayıp 22.00 da sona eren olmak üzere iki seans düzenlenmektedir. Program yaklaşık 10 dk. Süren tanıtım vizyonu ile başlar. Daha sonra dervişlerin seremonisini izlenir. Son olarak tarihi mekânı gezebilir, dervişlerle tanışabilir ve konu hakkında daha fazla bilgiyi birebir kendilerinden alabilirsiniz. 6 yaşından küçük çocuklarınız var ise lütfen bildiriniz. Organizasyonumuz gösteri yerinden alınarak otellerinize bırakılmanızla son bulur. Ödemeniz gereken ücret kişi başı 25 EURO.

TÜRK HAMAMI

Hamamın tarihi Romalılar’a kadar uzanır. Vezüv yanardağının patlamasından sonra küller altında kalan Pompeii şehrinde yapılan kazılar, Romalılar’ın kullandıkları hamamları ortaya çıkarmıştır. Bu hamamların yalnız temizlik için değil, zevk ve eğlence için de yapıldığı anlaşılmaktadır. Romalılarda sınıf farkı olduğu için, hamamlarda kölelerle asillerin giriş kapıları ve yıkandıkları yerler ayrılmıştı. Roma hamamlarında ayrıca buhar banyosu yeri, soğuk ve sıcak su havuzları da vardı

Alaturca House

  • Orta Mahalle Karşıbucak Caddesi No:36/A Göreme / Nevşehir
  • +90 384 271 21 56 / +90 505 113 10 10